Wyślij formularz, a my zadzwonimy do Ciebie, aby porozmawiać o naszej ofercie!
MASZYNA GOLDBERGA
Ćwiczenie na czas. Uświadomienie uczestnikom, że tylko wspólnym wykonywaniem czynności oraz spójnym zarządzaniem wszystkimi elementami projektu można osiągnąć sukces w trakcie ćwiczenia, a w szerszej perspektywie – w biznesie.
Warunki
- W początkowej fazie zadania, uczestnicy mają do dyspozycji jedynie elementy konstrukcyjne do maszyny Goldberga, brakuje im jednak elementów osi obrotu, równoważni i innych, bez których maszyna nie zadziała
- Zapraszamy uczestników do wydzielonego miejsca – sklepu konstruktorskiego, wyposażonego w mnogość gadżetów, które uczestnicy mogą nabywać w zamian za lokalną, imprezową walutę lub rozmaite aktywności ruchowe. Ceny jak to na wolnym rynku podlegają negocjacjom, a popyt rodzi podaż.
Budowa maszyny
- Uczestnicy podzieleni na grupy mają za zadanie zbudowanie jednej wielkiej konstrukcji składającej się z mniejszych maszyn w jak najkrótszym czasie. Poszczególne zespoły pracują samodzielnie, ale tylko gdy inne zespoły ukończą swoją część konstrukcji możliwe jest zweryfikowanie poprawności poszczególnych jej składowych. Jak zatem działając pod presją czasu i wykonując swój kawałek konstrukcji, myśleć o całości?
- Każdy zespół buduje swoje urządzenie, składające się z listewek, tektury, równoważni, huśtawek i innych elementów.
- i połączenia jej w jedną całość, maszyna poprawnie skonstruowanaPo stworzeniu poszczególnych fragmentów maszyny przez zespoły
i wprowadzona w ruch na pierwszym stanowisku zapoczątkuje serię zdarzeń przechodzącą przez kolejne stanowiska aż do finalnego „fajerwerku”. - Zadanie będzie uznane za wykonane poprawnie, jeśli w finale każde z budowanych przez grupy urządzeń będzie współpracować z pozostałymi urządzeniami. Spektakularny finał, choć krótki, definitywnie rekompensuje włożoną w projekt pracę.
- Podsumowanie ćwiczenia w kontekście komunikacji i współpracy.